Para Birimi:

PLESK PANELDE WORDPRESS KURULUMU

1. Plesk hesabınıza giriş yapın.

2. Sol paneldeki Web Siteleri ve Domainlere tıklayın .

3. Web Siteleri ve Etki Alanları ekranı göründüğünde, WordPress Yükle düğmesini tıklayın.

4. WordPress’i Yükle’yi tıkladığınızda , kurulumu ayarlamak için gereken ayrıntıları doldurabileceğiniz bir açılır ekran görüntülenir.

5. Kurulum yolu ayrıntılarını doldurun . Bu, Plesk’e WordPress’in hangi klasöre yüklenmesini istediğinizi söyler.

6. Web Sitesi Başlığı kutusuna web sitenizin adını yazın.

7. Eklenti/tema seti açılır menüsü, WordPress’i kurarken aynı anda bir dizi eklenti veya tema yükleme seçeneği sunar. Bu isteğe bağlıdır.

8. Web sitesi dili , WordPress örneğinizin görüntülenmesini istediğiniz varsayılan dile ayarlanmalıdır.

9. Sürüm açılır menüsü size WordPress’in mevcut veya eski sürümlerini yükleme seçeneği sunar.

10. WordPress Yönetici bölümünde, WordPress Yöneticiniz için kullanıcı adı ve parola oluşturabilir ve bir Yönetici e-posta adresi sağlayabilirsiniz.

11. Tamamlandığında, Veritabanı ve Otomatik Güncelleme Ayarları’na gidin.

12. Plesk’in WordPress Araç Takımı sizin için otomatik olarak bir Veritabanı Adı, Tablo Öneki, Veritabanı Kullanıcı Adı ve Veritabanı Kullanıcı Şifresi atar. Ancak dilerseniz bunları burada Veritabanı Ayarlarında değiştirebilirsiniz .  

13. Otomatik Güncelleme Ayarları , yüklemekte olduğunuz WordPress örneği için varsayılan güncelleme ayarlarıdır. Bunlar, WordPress çekirdeğini, eklentisini ve tema güncellemelerini yayınlandıkları anda sizin için otomatik olarak yüklemek için kullanılabilir. Burada varsayılan otomatik güncelleme ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz.

14. Son olarak, kurulumu tamamlamak için Yükle düğmesine tıklayın. Kurulum tamamlandıktan sonra, yeni siteniz için WordPress giriş ekranı görünür. Buradan yeni web sitenizi yönetebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir